Szpitale policzą koszty ewakuacji i wystąpią o ich zwrot

PAP
02-10-2007, 15:37

Szpitale, w których dojdzie do ewakuacji pacjentów w związku z wypowiedzeniami lekarzy, mają policzyć koszty transportu chorych do  innych placówek i za pośrednictwem wojewodów wystąpić o ich zwrot z rezerwy celowej państwa.

Takie m.in. ustalenia zapadły na wtorkowym posiedzeniu sztabów kryzysowych resortu zdrowia i MSWiA.

W spotkaniu uczestniczył wiceminister zdrowia Bolesław Piecha, wiceministrowie SWiA: Jarosław Zieliński i Paweł Soloch, przedstawiciele wojewodów i organów założycielskich szpitali w woj.: mazowieckim, łódzkim, podkarpackim, świętokrzyskim i śląskim.

Jak poinformował rzecznik resortu zdrowia Paweł Trzciński, na spotkaniu omówiono aktualną sytuację w szpitalach, w których doszło do wypowiedzeń lekarzy. Ustalono też zasady współpracy w przypadku konieczności ewakuacji niektórych oddziałów zagrożonych ewakuacją.

Wojewodowie zostali zobowiązani do koordynowania działań ewakuacyjnych - dodał Trzciński.

Do tej pory doszło do ewakuacji pacjentów z dwóch szpitali: w Częstochowie (Śląskie) i Mielcu (Podkarpackie). W Radomiu, z udziałem ministra zdrowia, są prowadzone rozmowy "ostatniej szansy". Jeśli nie przyniosą rezultatu, wojewoda mazowiecki zdecyduje o ewakuacji pacjentów.

Według poniedziałkowych danych resortu zdrowia, w szpitalach jest jeszcze 920 wypowiedzeń lekarskich. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szpitale policzą koszty ewakuacji i wystąpią o ich zwrot