Sztab Komorowskiego o 7 grzechach rządu Kaczyńskiego

PAP
01-07-2010, 15:05

Sztab kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego przedstawił w czwartek "siedem grzechów głównych" rządu Jarosława Kaczyńskiego wobec przedsiębiorczości.

Poseł PO, były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld wśród siedmiu grzechów głównych rządu Kaczyńskiego wymienił m.in.: zablokowanie 9 projektów PO z pakietu na rzecz przedsiębiorczości, w tym projektu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, próbę likwidacji uproszczonych form opodatkowania przedsiębiorców, zlikwidowanie ulgi remontowej, zahamowanie partnerstwa publiczno-prywatnego, zahamowanie prywatyzacji oraz - jak powiedział - ogólną atmosferę podejrzliwości i nieufności wobec przedsiębiorczości.

Podczas konferencji Mieczysław Wilczek - minister przemysłu w latach 1988-1989 - wezwał przedsiębiorców, aby nie głosowali na kandydata PiS, ale poparli kandydata PO. "Nie chcę głosować na Kaczyńskiego. Z wszystkim mi się kojarzy, tylko nie z przedsiębiorczością" - mówił.

Wilczek jest autorem ustawy z 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej, która pozwalała na liberalizację gospodarki. O potrzebie nawiązania do tych rozwiązań mówił w trakcie środowej debaty Kaczyński. "Zamiast komisji Palikota musimy mieć odważną ustawę o wolności gospodarczej, nawiązującą do tej, którą kiedyś stworzył pan Wilczek" - podkreślał kandydat PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Sztab Komorowskiego o 7 grzechach rządu Kaczyńskiego