Sztuczna inteligencja nie dla dzieci

ŁO
opublikowano: 06-10-2017, 12:19
aktualizacja: 06-10-2017, 14:39

Producent zabawek porzucił plany wprowadzenia na rynek elektronicznej niani wykorzystującej oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji.

Koncern Mattel poinformował, że nie wprowadzi na rynek urządzenia o nazwie Aristotle, którego sprzedaż miała ruszyć w przyszłym roku. Gadżet jest zaawansowaną nianią elektroniczną wykorzystującą oprogramowanie sztucznej inteligencji.

Zobacz więcej

Aristotle w pokoju dziecka

Fot. YouTube.com

Aristotle zintegrowany jest z kamerą, opowiada bajki, uczy, a nawet uspokaja dzieci sterując odpowiednio oświetleniem. Wszystko wiąże się ze zbieraniem sporej ilości danych na temat maluchów.

"The New York Times" donosi, że plany rozpoczęcia sprzedaży urządzenia wzbudziły spore kontrowersje i sprzeciw organizacji pozarządowych, a także niektórych polityków uważających, że trzeba zadbać o prywatność dzieci. Dwóch amerykańskich senatorów wysłało do Mattela list z prośbą o wyjaśnienie, w jaki sposób będą przechowywane dane dotyczące dzieci. 

Producent przeanalizował pojawiające się opinie dotyczące produktu i zdecydował, że nie wprowadzi go do obrotu. Mattel stwierdził, że asystent nie jest w pełni zgodny z nową strategią technologiczną firmy.

Aristotle został zaprezentowany w styczniu tego roku jako produkt należącej do koncernu Mattel marki Nabi. Niania porównywana jest asystentem głosowym Amazon Echo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu