Sztuka wyboru

Ewa Bęczkowska
26-10-2001, 00:00

W Galerii Kontynenty na Saskiej Kępie prezentowane są obrazy Grażyny

Kilanowicz- -Bareckiej. Oglądając je należy pamiętać o bogactwie znaczeń związanych ze spiralą, która jest elementem przewodnim i motywem jednoczącym twórczość artystki. Malarka wzbogaca faktury i ogranicza kolory. Jej malowanie to właściwie patynowanie, świadome postarzanie i ukrywanie prawdziwego wieku kompozycji. Prace można kupić w galerii w cenie od 1,2 tys. do 6,5 tys. zł.

Grażyna Kilanowicz-Barecka jest absolwentką Wydziału Konserwacji Malarstwa Sztalugowego, Ściennego i Rzeźby Polichromowej ASP w Warszawie. Po studiach wykonywała kopie i pastisze malarstwa holenderskiego. Od lat 80. malowała portrety i obrazy fantastyczne. Prezentowała swoje obrazy na dwóch indywidualnych wystawach. Uczestniczyła też w wystawach zbiorowych. Wyróżniona na II Wystawie Malarstwa i Grafiki Artystów Środowiska Warszawskiego ‘88. Od 1996 r. maluje obrazy abstrakcyjne, pisze poezję. W 1999 r. w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku odbyła się jej trzecia indywidualna wystawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Sztuka wyboru