Szum wokół CD Projektu

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ, Wydział Analiz Rynkowych, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
opublikowano: 28-07-2021, 18:10

Środowe notowania na rynkach europejskich zdominowało czekanie regionu na doniesienia z USA.

Główną zmienną miała być reakcja na wyniki amerykańskich spółek technologicznych (min. Apple, Alphabet/Google i Microsoft), które publikowały raporty po wtorkowych zamknięciach. Element niósł ze sobą wątpliwości, co do reakcji inwestorów amerykańskich na dane ze spółek, które były znacząco lepsze od oczekiwań zarówno na poziomie zysków, jak i przychodów. Ostatni tydzień pokazał, iż wejście w sezon publikacji wyników z indeksami w pobliżu historycznych maksimów niesie ryzyko realizacji zysków. W efekcie od poranka Europa zachowywała nieco dystansu do wczorajszych wzrostów posesyjnych w USA i słusznie czekała na to, co zagrają dziś futures na amerykańskie średnie. Im bliżej było otwarcia w USA, tym więcej sygnałów, iż Wall Street zacznie sesje z dawką zmienności, ale poszuka raczej pozytywnej odpowiedzi niż przeceny. W istocie pierwsze minuty po otwarciu sesji na Wall Street były nerwowe, ale w czasie zamykania handlu przez Europę wzrosty były czytelne i w finale swoich rozdań region mógł szukać wzrostów.

fot. FORUM
fot. FORUM

Układem sił posiliła się GPW, która główną pracę wyprzedzającą zwyżki w USA wykonała w pierwszych godzinach rozdania, a w finale mogła pilnować zdobytych poziomów i zamknąć sesję wzrostem WIG20 0,95 procent. Wydarzeniem dnia nie były jednak zwyżki większości spółek w indeksie WIG20, ale dawka zmienności na akcjach CD Projekt. Przeceniane wcześniej akcje o około 3 procent skończyły dzień zwyżką o 0,3 procent i 121 mln złotych obrotu zebrały szóstą część aktywności rynku w WIG20. Impulsem do odbicia były prasowe właściwie spekulacje, iż Netflix szukający wejścia na rynek gier komputerowych mógłby pomyśleć o przejęciu CD Projekt z premią około 40 procent. Inaczej mówiąc wokół spółki CDR pojawiła się dość luźna spekulacja, na którą rynek próbował odpowiedzieć. Kolejne sesje pokażą, czy z tego szumu wyłoni się jakiś konkret, ale dziś akcje CDR pomogły stabilizować indeks WIG20 w rejonie 2250 pkt. Technicznie patrząc sesja wpisała się w konsolidację, która od tygodni dominuje na wykresie WIG20. Rynek ulokował dziś indeks na poziomie 2245 pkt., z którego w czwartek trudno będzie o wybicie z trendu bocznego. W efekcie dzięki dzisiejszej sesji wzrosło prawdopodobieństwo, iż WIG20 zakończy lipiec na poziomach granych w końcu maja.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane