Szwagier króla Hiszpanii idzie siedzieć za korupcję

aktualizacja: 17-02-2017, 14:30

Inaki Urdangarin, szwagier króla Hiszpanii Felipe VI, został skazany na 6 lat i 3 miesiące więzienia za korupcję. Jego żona, księżniczka Cristina, została oczyszczona z zarzutów.

Proces, w wyniku którego Urdangarin został skazany na więzienie, dotyczył działalności kierowanego przez niego  instytutu Noos, wspieranego z publicznych pieniędzy, powiązanego ze spółką Aizoon, której właścicielem był wraz z żoną. Sprawa koncentrowała się na transferze 1,2 mln EUR do Noos od regionalnych władz Balearów jakoby na konferencję w sprawie turystyki i sportu. Urdangarin miał zmalwersować część pieniędzy.

Zobacz więcej

Felipe VI youtube.com

Prawnik księżniczki Crisitiny poinformował, że jest ona zadowolona z oczyszczenia z zarzutów, choć rozczarowana skazaniem męża, w niewinność którego wierzyła.
Wydając wyrok są nakazał, aby księżniczka Cristina zapłaciła 265 tys. EUR z tytuły korzyści, jakie odniosła z nielegalnych działań swojego męża.

Księżniczka Cristina jest pierwszym członkiem hiszpańskiej rodziny królewskiej, któremu postawiono zarzuty kryminalne, od przywrócenia w kraju monarchii 40 lat temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Szwagier króla Hiszpanii idzie siedzieć za korupcję