Szwajcaria: Słabną szanse odnalezienia szefa holdingu Tengelmann żywego

PAP
opublikowano: 11-04-2018, 21:13
aktualizacja: 11-04-2018, 21:15

Ratownicy mówią, że szanse na odnalezienie żywego szefa holdingu Tengelmann, miliardera Karla-Erivana Hauba, który w sobotę nie wrócił z wyprawy narciarskiej na Matterhorn, są coraz mniejsze.

"Dostrzegamy w tej chwili jeszce minimalnąszansę" - powiedział w środę po południu lekarz ekipy ratunkowej Axel Mann na konferencji prasowej w miejscowości Zermatt u podnóża Matterhornu.

Cały czas trwa akcja poszukiwawcza, ale w środę utrudnia ją zła pogoda i zagrożenie lawinowe. Szef stacji ratownictwa górskiego w Zermatt, Anjan Tagen podkreślił, żę obszar, na którym prowadzone są poszukiwania, jest ogromny - ma 240 kilometrów kwadratowych. W minionych dniach do poszukiwań użyto m.in. kamer termowizyjnych zamontowanych na śmigłowcach. Ratownicy opuszczali się też na linach do szczelin lodowcowych.

Holding Tengelmann, który jest przedsiębiorstwem rodzinnym, kontroluje m.in. sieć marketów budowlanych Obi, ma udziały w firmie Zalando (handel internetowy) i KiK (odzież). Wartość holdingu, na czele którego Haub stoi od końca lat 90., "Manager Magazin" oszacował w 2017 r. na 4,2 miliarda euro.

Urodzony w USA Haub jest synem zmarłego przed kilku tygodniami przedsiębiorcy Erivana Hauba. Miliarder jest znany jako zapalony sportowiec - maratończyk, narciarz i alpinista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szwajcaria: Słabną szanse odnalezienia szefa holdingu Tengelmann żywego