Szwajcaria zgodziła się na przejrzystość bankową z 21 państwami

opublikowano: 02-12-2016, 11:21

Szwajcaria, która pracuje nad zakończeniem z wieloletnia tradycją tajemnicy bankowej, poinformowała o planowanym nawiązaniu współpracy z 21 kolejnymi państwami w zakresie międzynarodowej przejrzystości fiskalnej, informuje agencja AFP.

Rząd Szwajcarii poinformował chce rozszerzyć swój automatyczny system wymiany informacji (AEOI) na temat kont bankowych z 21 państwami, w tym z Argentyną, Brazylią, Indiami, Izraelem i RPA.   

Automatyczny system wymiany informacji bankowej ma zakończyć trwającą wiele lat praktykę tajemnicy bankowej, z której słynęła Szwajcaria co ma pomóc w walce z ukrywaniem w kraju przez obcokrajowców nieudokumentowanych dochodów.

Konsultacje w sprawie  AEOI mają rozpocząć się w marcu, dane na temat kont będą zbierane  od stycznia 2018 r., a ich wymiana z innymi państwami ma rozpocząć się rok później.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu