Szwajcarska kolej będzie sprzedawać bitcoiny

opublikowano: 31-10-2016, 08:22

Szwajcarska kolej SBB uruchomi w listopadzie sprzedaż bitcoinów na stacjach.

Już od 11 listopada klienci szwajcarskich kolei będą mogli wymieniać franki szwajcarskie na bitcoiny w automatach sprzedających bilety. Zakup biletów za bitcoiny nie będzie jednak możliwy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

SBB ogłosiło, że testowało popyt na bicoiny w całym kraju i zdecydowało o uruchomieniu pilotażowego projektu, który ma trwać dwa lata.

Do zakupu bitcoina niezbędne będzie podanie numeru telefonu, co ma umożliwić identyfikację nabywcy wirtualnej waluty. Wysokość transakcji będzie ograniczona do 500 CHF. Obecnie bitcoin notowany jest po 705,89 CHF. Wirtualny pieniądz można kupować jednak „w ułamkach”.

SBB zwraca uwagę, że w Szwajcarii było dotychczas relatywnie mało miejsc, gdzie można było nabyć bitcoina. Kolej ma tymczasem ponad 1 tys. automatów biletowych, w których niedługo będzie można nabyć wirtualną walutę przez całą dobę. Zwolennicy bitcoina  w Szwajcarii skarżyli się dotychczas, że zakup go za pośrednictwem banku jest mało atrakcyjny z powodu naliczanych kosztów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu