Szwajcarska restauracja każe płacić za pomijanie głównego dania

opublikowano: 15-02-2016, 11:16

Restauracja Wirtschaft Neumarkt w Zurychu nalicza dodatkową opłatę w wysokości 10 CHF jeśli klient nie zamówi dania głównego a jedynie przekąskę, podaje The Local.

Choć restauracja ostrzega o dodatkowej opłacie w swojej karcie, to w mediach społecznościowych wylała się na nią fala krytyki.

Niezadowolony klient opublikował na Facebooku część menu, na której widniała informacja o dodatkowej opłacie z komentarzem: „kto w Zurychu ma tylko mały głód i chce zjeść tylko przystawkę musi zapłacić o 10 franków więcej”.

René Zimmermann, właściciel restauracji, broni polityki restauracji tłumacząc, że „musimy stawić czoła coraz większej liczbie osób, które spędzają całą noc u nas nie zamawiając nic do jedzenia”.

Dodał, że problem występuje również w ciągu dnia i nie jest rzadkością klient, który całe popołudnie pije jedynie herbatę.

- To jest restauracja. Jeśli ludzie nic nie jedzą, nie zarabiamy wystarczająco, a musimy pokryć koszty obsługi – tłumaczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Szwajcarska restauracja każe płacić za pomijanie głównego dania