Szwajcarskie miasto przyjmie podatki w bitcoinach

aktualizacja: 12-09-2017, 12:39

Władze szwajcarskiego Chiasso ogłosiły, że można będzie w nie płacić podatki w bitcoinach.

Płatności kryptowalutą będą możliwe od początku 2018 roku. Zdecydowano się udostępnić taką możliwość po rozmowach z różnymi podmiotami korzystającymi z technologii blockchain działającymi lokalnie. Chcąc zredukować ryzyko ustalono, że wielkość płatności zostanie ograniczona do maksymalnie równowartości 250 CHF (261,18 USD). Według CoinDesk, kurs bitcoina rośnie we wtorek o 2,95 proc. do 4314,60 USD. Wirtualny pieniądz jest podzielny i można dokonywać transakcji jego ułamkami.

Bitcoin, moneta w dłoni
Zobacz więcej

Bitcoin, moneta w dłoni

Bloomberg

Chiasso określane jest przez niektórych jako „CryptoPolis” z racji dążenia do odebrania miastu Zug statusu szwajcarskiej „stolicy technologii blockchain”. 

Burmistrz Chiasso, Bruno Arrigoni ogłosił, że jego miasto jest „uznanym międzynarodowo epicentrum wzrostu technologicznego i gospodarczego zarówno w kantonie, jak i Szwajcarii”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, CoinDesk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szwajcarskie miasto przyjmie podatki w bitcoinach