Szwecja: Nadzór finansowy rozważy ukaranie Swedbanku

  • PAP
opublikowano: 29-10-2019, 21:35
aktualizacja: 29-10-2019, 21:50

Szwedzki nadzór finansowy podał we wtorek, że rozważy nałożenie sankcji na podejrzany o pranie pieniędzy bank Swedbank. Jak zaznaczył, podjęte dochodzenie wyjaśni, czy wykryte uchybienia są podstawą dla ukarania, czy też sprawę zamknie się w inny sposób.

Poinformował też, że nadzór finansowy Estonii zamierza przeprowadzić podobne postępowanie wobec estońskiej spółki-córki Swedbanku.

Szwedzka telewizja publiczna SVT wystąpiła w lutym z zarzutami, że za pośrednictwem kont w Swedbanku bank Danske Bank w Estonii wyprał równowartość blisko czterech miliardów euro. Śledztwa w sprawie afery w Danske Bank toczą się w kilku krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych.

Rezultaty swego dochodzenia dotyczącego Swedbanku szwedzki nadzór finansowy chce przedstawić na początku przyszłego roku.

Swedbank określa liczbę swych klientów prywatnych na ponad 7 mln, a klientów korporacyjnych na blisko 600 tys. Przedstawia się jako jeden z wiodących banków w Szwecji i w całym regionie bałtyckim.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy