Szwecja: szef największej firmy ochroniarskiej ogłoszony bankrutem

Marek Druś, Bloomberg
aktualizacja: 17-07-2017, 10:47

Alf Goransson, prezes Securitas AB, został w ubiegłym tygodniu ogłoszony bankrutem. To skutek kradzieży jego tożsamości.

59-letni Goransson dowiedział się, że jest bankrutem, krótko po tym jak ogłosił to sąd w Sztokholmie. Okazało się, że w marcu ktoś skradł jego tożsamość i zaciągnął kredyt nieujawnionej wielkości. Potem go nie spłacał i ruszyła procedura, która doprowadziła do ogłoszenia bankructwa.

Goransson odwołał się już od decyzji sądu i uzyskał pozytywne rozstrzygnięcie. Spółka poinformowała, że sprawa nie miała wpływu na jej działalność. W mediach pojawiły się jednak głosy, że skuteczna kradzież danych tak prominentnej osoby stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo Szwedów, którzy są liderami w digitalizacji i ułatwiania dostępu do informacji publicznych. Sprawa Goranssona była tylko jedną z 12,8 tys. dotyczących kradzieży tożsamości w pierwszym półroczu tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Szwecja: szef największej firmy ochroniarskiej ogłoszony bankrutem