Szwed sprzeda prywatne lotnisko, ale ma wymagania

opublikowano: 18-08-2017, 10:14
aktualizacja: 18-08-2017, 10:15

72-letni Kjell Brattfors sprzedaje lotnisko z infrastrukturą, które budował przez ostatnie 15 lat.

Lotnisko jest położone 25 minut jazdy od Goetenborga. Znajduje się na nim pas startowy o długości 3 km, dom, dwa hangary i pensjonat. Nieruchomość nazywa się Kattleberg Airport.

Zobacz więcej

youtube.com

- Nie zbudowałem tego, aby był tu port lotniczy. Zbudowałem to dla siebie i mojego syna. Technicznie to prywatny pas startowy – wyjaśnił Brattfors.

Nieruchomość wystawiona jest za 20 mln SEK (8,96 mln zł). Ale pieniądze nie są najważniejsze dla sprzedającego, który jest nawet gotów dołożyć dwa samoloty.

- Znalezienie kogoś, kto to kupi, nie jest trudne. Chcę jednak, aby było to kupione przez kogoś, kto będzie to kontynuował. Nie chcę, aby zostało to zniszczone i coś innego powstało na tym miejscu. To fantastyczne miejsce – powiedział Brattfors. – Nie ma zbyt wielu ludzi, którzy spełniają moje wymagania. Agencja nieruchomości być może zaczyna mieć tego dość. Nie zgodziłem się na szkoły latania, kluby latania, takie rzeczy – wyjaśnił.

Jego wymarzonym nabywcą jest ktoś, kto zamieszkałby na lotnisku i z niego korzystał.

- To mój wymarzony scenariusz – stwierdził.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.se

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Szwed sprzeda prywatne lotnisko, ale ma wymagania