Szwedzi kończą lodowisko na Malcie

Piotr Wielicki
16-02-2001, 00:00

Szwedzi kończą lodowisko na Malcie

W niedzielę, 18 lutego 2001 r., na poznańskiej Malcie nastąpi uroczyste otwarcie sztucznego lodowiska. Wykonawcą jest szwedzka spółka York International. Budowa obiektu, prowadzona przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji i finansowana z budżetu miasta, kosztowała 1 mln zł.

Tafla lodowiska o wymiarach 33x18 m (około 600 mkw.) zbudowana jest z elementów, które do Poznania przywieziono w połowie stycznia. W pobliskich hangarach zorganizowane zostały przebieralnie i wypożyczalnia sprzętu.

Na tafli o rozmiarach 33x18 będzie mogło przebywać równocześnie do 150 osób. Z lodowiska będzie można korzystać, gdy temperatura powietrza nie przekroczy +10 stopni. Poprzednie poznańskie lodowisko — Bogdanka — powstało w 1968 r. Największą popularnością obiekt cieszył się w latach 70. W 1994 r., z powodu fatalnego stanu instalacji chłodzącej, lodowisko zostało zamknięte. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Szwedzi kończą lodowisko na Malcie