Szwedzi inwestują 80,5 mln zł w „strategicznie ważny” zakład w Polsce

aktualizacja: 13-09-2017, 12:49

Szwedzki Bulten informuje o inwestycji 80,5 mln zł w budowę w Polsce nowego zakładu produkcyjnego i centrum logistycznego, dzięki którym będzie mógł zaspokoić przyszły popyt.

Szwedzi zbudują nowy zakład w gminie Radziechowy-Wieprz, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie oddalony o ok. 30 km od obecnego zakładu spółki w Bielsku-Białej. 

Zobacz więcej

bulten.com

- Podejmujemy kolejny krok w kierunku stania się najbardziej efektywnym producentem w branży elementów złącznych i umocnienia pozycji Bulen na rynku - powiedział prezes Tommy Andersson.  

Łączna wartość inwestycji to 80,5 mln zł, z czego 9,5 mln zł to wydatki na kupno ok. 78 tys. metrów kwadratowych ziemi, a 71 mln zł na budynek. Dzięki inwestycji Bulten będzie mógł przenieść się z obecnego centrum logistycznego w Wilkowicach do nowego budynku. Produkcja ma ruszyć w 2019 roku.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szwedzi inwestują 80,5 mln zł w „strategicznie ważny” zakład w Polsce