Szwedzkie autobusy Scania ze Słupska dla Paryża

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-10-2005, 09:46

Szwedzki koncern Scania wygrał prestiżowy przetarg na dostawę dla komunikacji miejskiej Paryża 125 niskopodłogowych autobusów. Pojazdy te powstaną w Słupsku w zakładzie Scania Omni - poinformował koncern w komunikacie.

Szwedzki koncern Scania wygrał prestiżowy przetarg na dostawę dla komunikacji miejskiej Paryża 125 niskopodłogowych autobusów. Pojazdy te powstaną w Słupsku w zakładzie Scania Omni - poinformował koncern w komunikacie.

    Kontrakt przewiduje ponadto opcję strony francuskiej na kolejne 175 autobusów typu Scania OmniCity.

    Jedynym zakładem szwedzkiego koncernu wytwarzającym ten typ autobusów miejskich jest polska fabryka, zatrudniająca 330 pracowników. "Słupsk dzięki temu kontraktowi ma już pewność pracy i zarobków co najmniej na najbliższe dwa lata" - powiedział PAP rzecznik koncernu Hans Ake Danielsson.

    Dostawy pojazdów ze Słupska dla Paryża mają być realizowane w 2006 i 2007 roku. Będą to zarówno pojazdy pojedyńcze, jak i długie - 18-metrowe przegubowce.

    Scania rozpoczęła w Słupsku produkcję autobusów w lecie 2002 r. Początkowo była to wyłącznie montownia pojazdów z części dostarczanych z zagranicy. Stopniowo zwiększano wkład polski w wytwarzane pojazdy. Obecnie zarówno podwozia jak i nadwozia są wykonywane w Słupsku. Produkuje się tu od 400 do 500 pojazdów rocznie. Z fabryki wychodzi większość autobusów miejskich koncernu, sprzedawanych w całej Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane