Szybkie fotele i stabilne szafy

PAB
opublikowano: 18-10-2017, 22:00

E-GAZELE BIZNESU 2017: LIDER LUBUSKI — DOMATOR24.COM (14. MIEJSCE W KRAJU)

W 2014 r. firmie z Zielonej Góry groziło bankructwo. Dziś jest ona numerem 1 w swojej kategorii w Polsce i zaczyna ekspansję na Zachód

Przeinwestowałem w biznesie, który wcześniej prowadziłem, i za ostatnie pieniądze pojechałem do Chin szukać pomysłu na nowy biznes. Znalazłem tam nietypowe i ergonomiczne fotele, które w moim przekonaniu mogłyby trafić do młodych ludzi, którzy spędzają długie godziny przed komputerem. Tym razem pomysł od razu połączyłem z konceptem e-commerce, o którym myślałem od wielu lat, i skierowałem ofertę bezpośrednio na rynek gamingu. Wierzyłem, że dobrej jakości produkt w połączeniu z wyjątkowym i charakterystycznym designem musi przyjąć się na rynku. To był strzał w dziesiątkę — mówi Paweł Nowak.

W ten sposób w 2015 r. powstała marka Diablo Chairs — fotele dla graczy komputerowych zaprojektowane przez Domator24.com. Od biurowych różnią się agresywnym designer, który ma przypominać szybkie sportowe pojazdy, i ergonomią uwzględniającą to, że podczas gry traci się poczucie czasu i napina mięśnie. Domator24.com jest numerem 1 w produkcji foteli gamingowych w Polsce. Sprzedaje je również na zachodzie Europy i na Ukrainie. Dla równowagi Paweł Nowak rozwinął także produkcję i sprzedaż metalowych szaf biurowych, magazynowych i bhp pod marką Jan Nowak (od imienia i nazwiska swojego 4-letniego synka). Łatwe w transporcie i montażu, sprawdzają się w kanale e-commerce.

— Są to produkty dla zupełnie innych odbiorców, a ich sprzedaż rządzi się całkiem odmiennymi prawami. Fotele gamingowe kupują młodzi, niecierpliwi, szukający silnych wrażeń. Kupcami metalowych szaf są przede wszystkim firmy oraz urzędy, szkoły, służba zdrowia. W pierwszej dziedzinie biznes to istny żywioł, druga zaś daje poczucie stabilności — tłumaczy Paweł Nowak.

Drużyna. Zespół firmy Domator24.com. W centrum Anna i Paweł Nowakowie.

Firma zatrudnia już kilkadziesiąt osób. Paweł i Anna Nowakowie, którzy zarządzają firmą, kierują się ideą, że w e-commerce zmiany zachodzą tak szybko, iż nie tyle liczą się tu kwalifikacje, bo te wciąż trzeba doskonalić, ile charakter i energia. I taki właśnie mają zespół: dynamiczny, zgrany, ambitny, z dużym poczuciem humoru. W planach firmy Domator24.com jest zwiększenie rozpoznawalności marki na zachodzie Europy i usprawnienie logistyki. Wyzwaniem jest szybka i bezpieczna dostawa towaru do klienta w mniej niż 48 godzin w całej Europie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu