Szykuje się gwałtowny ruch

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 10-04-2006, 00:00

Piątkowa sesja przyniosła duży postęp indeksu WIG20 w kierunku 3000 pkt. Zyskał on 1,8 proc. przy wysokich obrotach przekraczających 1,3 mln zł. Można je różnie interpretować. Z jednej strony taka wartość handlu jest konieczna do pokonania psychologicznej bariery. Z drugiej — może być źródłem niepokoju, wskazującym na odwrót spod szczytu.

Dopiero dzisiejsza sesja pokaże, która strona tak naprawdę stoi za tymi obrotami i czy WIG20 dołączy do grona pozostałych seryjnie bijących rekordy. Rynek jest już przygotowany do dużego gwałtownego ruchu, o czym świadczy wysoka liczba otwartych pozycji na kontraktach na WIG20 (34,6 tys.). Na razie jednak gracze zachowują ostrożność. Futures na WIG20 wciąż notowane są z bazą -34 pkt. W takim momencie zdecydowanie trzeba ustawić stop lossy. Bykom przydałyby się z pewnością dobre zamknięcia w USA, choć i bez tego atak na szczyt jest całkiem prawdopodobny.

Jeżeli indeks pokona 3000 pkt, wówczas baza powinna się bardzo szybko skurczyć. Dlatego też w okolicy tego poziomu na indeksie najlepiej ustawić stop lossy dla pozycji krótkich. Nasza strategia zakłada grę z trendem, a więc utrzymywanie długich pozycji. Jednak w razie braku sił i niezdecydowania na kluczowym poziomie należy zrealizować zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szykuje się gwałtowny ruch