T-Mobile chce przejąć tele.ring za 1,3 mld EUR

(Marek Druś)
opublikowano: 01-08-2005, 15:12

T-Mobile złożył ofertę przejęcia za 1,3 mld EUR austriackiego operatora komórkowego tele.ring, podała agencja AFP powołując się na źródło zbliżone do Deutsche Telekom.

T-Mobile złożył ofertę przejęcia za 1,3 mld EUR austriackiego operatora komórkowego tele.ring, podała agencja AFP powołując się na źródło zbliżone do Deutsche Telekom.

T-Mobile miał przebić ofertę amerykańskiego funduszu Permira, który także chce kupić austriackiego operatora. W czwartek mają spotkać się rady nadzorcze Deutsche Telekom i T-Mobile, które przedyskutują ofertę. Źródło AFP twierdzi, że kupno przez Niemców austriackiego operatora jest pewne.

Właścicielem tele.ring jest amerykański Western Wireless, spółka zależna należąca do grupy Alltel. Ta ostatnia zapowiadała, że sprzeda tele.ring i skupi się na działalności w USA.

Dzięki przejęciu tele.ring T-Mobile mógłby wzmocnić pozycję na austriackim rynku. Łączna liczba jego klientów wzrosłaby o 1,08 mln do 3,14 mln. Lider rynku, Mobilkom Austria, ma obecnie 3,3 mln klientów.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu