Ta grupa ludzi odwraca się od Facebooka

AR
aktualizacja: 22-08-2017, 13:07

Facebook będzie tracić popularność wśród amerykańskich nastolatków – wynika z prognozy EMarketer, do której dotarł Bloomberg.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, największy portal społecznościowy na świecie, zanotuje spadek użytkowników w jednej z grup wiekowych. EMarketer szacuje, na podstawie obecnych trendów, że w 2017 roku z Facebooka będzie korzystać 14,5 mln osób w wieku 12-17 lat. To o 3,4 proc. mniej niż w ubiegłym roku. Zdaniem ekspertów, coraz wyraźniej da się zaobserwować, że nastolatki migrują do Snapa, Snapchata i Instagramu. Ta ostatnia aplikacja do dzielenia się zdjęciami, na szczęście dla Marka Zuckerberga, należy do Facebooka. 

Zobacz więcej

Fot. Pixaby

– Nastolatki, które korzystają z Facebooka wydają się być dzisiaj mniej zaangażowane, logują rzadziej niż kiedyć i spędzają na platformie mniej czasu – zauważa Oscar Orozco, analityk EMarketer. 

Obecnie na całym świecie z Facebooka korzysta 2 mld użytkowników. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ta grupa ludzi odwraca się od Facebooka