Ta ustawa nie może się spóźnić

Krajowa Izba Gospodarcza
opublikowano: 13-06-2007, 00:00

ZDANIEM KIG

ZDANIEM KIG

Krajowa Izba Gospodarcza pozytywnie ocenia przekazanie we wtorek do drugiego czytania przez połączone komisje sejmowe (finansów publicznych oraz polityki społecznej) w niezmienionej treści rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Ta nowelizacja zakłada obniżenie stawki procentowej podstawy wymiaru składki rentowej z obecnych 13 proc. do 6 proc. od początku 2008 r. Obniżenie zostałoby dokonane w dwóch etapach: już od 1 lipca 2007 r. miałoby nastąpić obniżenie składki po stronie pracowników o 3 proc., a od 1 stycznia 2008 r. składka byłaby obniżona kolejny raz po stronie pracowników o następne 2 proc. oraz również o 2 proc. po stronie pracodawców.

Projekt spełnia postulaty przedsiębiorców i z pewnością przyniesie polskiej gospodarce wiele korzyści. Cieszy nas fakt, iż zarówno rząd, jak i parlament rozpoczęły realizację zapowiadanej przed wyborami polityki sprzyjającej przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że to początek dalszych działań legislacyjnych, zmierzających do obniżenia obciążeń fiskalnych przedsiębiorców i przyczyniających się do utrzymania, a nawet zwiększenia tempa rozwoju polskiej gospodarki.

Apelujemy o jak najszybsze zakończenie prac legislacyjnych nad ustawą o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, aby została ona ogłoszona w zakładanym terminie — czyli przed 1 lipca 2007 r.

Krajowa Izba Gospodarcza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krajowa Izba Gospodarcza

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu