Tajani: Brexit to nadzwyczajna okazja dla Włoch

DI, PAP
opublikowano: 23-09-2017, 18:02
aktualizacja: 23-09-2017, 18:03

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani oświadczył, że Brexit stanowi nadzwyczajną okazję dla Włoch, którą muszą wykorzystać. Tajani wyraził opinię, że w nowej fazie UE będzie Unią dwóch prędkości.

W wystąpieniu podczas spotkania z przedsiębiorcami Tajani stwierdził: „Francja i Niemcy ponownie otworzą dialog, by objąć przewodnictwo w Unii Europejskiej. Włochy mają nadzwyczajną szansę przystąpić do tej wyjątkowej nowej fazy, która będzie toczyć się w dwóch prędkościach, z niektórymi kolarzami prowadzącymi grupę do mety”.

Tajani, wywodzący się z centroprawicowej partii Forza Italia, oświadczył: „Dla zrównoważonej i skuteczniejszej Unii konieczna jest aktywna obecność Włoch”, a także - jak dodał - Hiszpanii.

„To cztery kraje, które mogą ubiegać się o to, by przewodzić całej grupie”- ocenił szef PE.

Ostrzegł zarazem, że w przeciwnym razie „można będzie tylko narzekać na to, że inni działają”. W tym kontekście wymienił Niemcy.

„Na to Włochy nie mogą sobie pozwolić. Mają obowiązek przyłączyć się, aby pracować na rzecz bardziej zrównoważonej Unii”- zauważył Tajani, cytowany przez Ansę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu