Tajemnica wypoczynku "z głową"

DI, wyborcza.pl
26-07-2012, 11:41

Jeśli obawiacie się, że po raz kolejny powrócicie z urlopu bardziej zmęczeni niż przed wyjazdem, to warto przeczytać kilka rad.

Na portal Wyborcza.pl pojawił się wywiad z dr. Mateuszem Golą, psychologiem i terapeutą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Naukowiec opowiada m.in. o tym, jak najlepiej przygotować się do urlopu.

- Najlepiej zaplanować urlop tak, żeby się odciąć od pracy i odpocząć. Gdy to niemożliwe, warto poświęcić np. godzinę dziennie na sprawdzanie skrzynki mailowej, żeby nadzorować to, czego nie udało nam się skończyć przed wyjazdem. Lepiej jest coś załatwić, a potem móc się całkowicie od pracy odciąć, niż myśleć cały czas o tym, czego musimy jeszcze dopilnować. Dla mózgu takie przełączanie się między różnymi zadaniami to bardzo męczący proces - radzi dr Mateusz Gola.

Ile powinien trwać urlop? Minimum 4-5 dni. Krótsze urlopy nie pozwalają na pełną regenerację. Najlepiej jest jednak odpoczywać 10-20 dni.

Przeczytaj cały wywiad na Wyborcza.pl>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, wyborcza.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Tajemnica wypoczynku "z głową"