Tajemniczy obiekt w wodach Loch Ness nagrany na wideo

opublikowano: 01-06-2007, 07:43

Do legendy o potworze żyjącym w szkockim jeziorze Loch Ness dopisano kolejny rozdział - pewnemu Brytyjczykowi udało się nagrać kamerą wideo pływający w jeziorze tajemniczy i szybko przemieszczający się obiekt. Krótkie nagranie, podobno najlepsze jakie dotąd powstało, opisał w  czwartek portal internetowy CNN.

Odnotowały je także tradycyjnie sceptyczne wobec rewelacji o "Nessie" szkockie media: we wtorek wyemitowała je BBC Scotland w głównym wydaniu wiadomości.

Autor filmu - 55-letni Gordon Holmes mówi, że widział wydłużony czarny obiekt mierzący około 15 metrów i szybko przemieszczający się w wodach jeziora. Kształt i ruchy sprawiły, że początkowo sądził, że widzi wielkiego węgorza.

Istotne jest to, że na filmie Holmesa widać panoramę brzegu, co zmniejsza szanse fałszerstwa i pozwala, dzięki porównaniu z elementami krajobrazu, na ocenę wielkości i szybkości ruchu tajemniczego obiektu.

Legenda o potworze, żyjącym w głębokim na 230 metrów jeziorze Loch Ness, jest żywa od stuleci. Doniesienia o pojawieniach się "Nessie" są bardzo częste, ale brak jakichkolwiek przekonywujących dowodów na to, że dziwne zwierzę faktycznie istnieje. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tajemniczy obiekt w wodach Loch Ness nagrany na wideo