Tajlandzki przewoźnik chce latać do wschodniej Europy

Marek Druś, bangkokpost.com
opublikowano: 28-08-2017, 15:21
aktualizacja: 28-08-2017, 15:22

Thai AirAsia X (TAAX) planuje uruchomienie w przyszłym roku regularnych lotów do wschodniej Europy. Możliwe, że do Polski, pisze serwis bangkokpost.com.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

TAAX to pierwszy tajlandzki długodystansowy, tani przewoźnik lotniczy. Od połowy 2015 roku ograniczał obsługę tras do Europy z powodu zastrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, które miała wobec przewoźników z Tajlandii Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Podobno w październiku ograniczenia mają zostać zniesione. Jeśli tak się stanie TAAX zamierza latać z macierzystego portu Don Mueang do wschodniej Europy. Dyrektor i założyciel linii Tassapon Bijleveld nie wskazał żadnego docelowego kraju, ale wymienił Polskę, Czechy, Austrię, Chorwację i Węgry. Podkreślił, że wschodnia Europa ma wciąż duży potencjał, bo konkurencja nie jest tam tak ostra jak w zachodniej Europie. Zauważył, że uruchomienie lotów do wschodniej Europy realnie zajęłoby sześć miesięcy, co oznacza, że usługi mogą wystartować w drugiej połowie przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bangkokpost.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu