Tajwański gigant zainwestuje nad Wisłą

MD
opublikowano: 23-03-2010, 00:00

Kinpo-Compal Group przeniesie część produkcji do Polski.

Kinpo-Compal Group przeniesie część produkcji do Polski.

Sondowali rynek w 2005 r., teraz przechodzą do czynów. Kinpo-Compal Group, jeden z największych tajwańskich konglomeratów elektronicznych, który posiada zakłady w Chinach, zdecydował się na przeniesienie części produkcji do Polski i Brazylii. Zależny Cal-Comp Electronics ma się pojawić u nas, z kolei Compal Electronics i Kinpo Electronics — na kontynencie południowoamerykańskim.

Według tajwańskich mediów, w związku z rosnącym popytem w Europie na telewizję cyfrową Cal-Comp planuje uruchomienie fabryki przystawek (set-top-box), pozwalających na zwiększenie funkcji telewizora m.in. o dostęp do internetu.

S. H. Hsu, szef Kinpo-Compal Group, ogłosił niedawno, że koncern chce zwiększyć w tym roku sprzedaż o 25 proc. do 33 mld USD. W ubiegłym wzrosła ona o 21 proc., do 26,4 mld USD. Dla władz konglomeratu celem nr 1 jest osiągnięcie pozycji największego tajwańskiego producenta przystawek telewizyjnych (set-top-box), drukarek oraz produktów energooszczędnych opartych na technologii LED.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu