Tak to widzę Ceny biletów lotniczych będą się wahać

AH
opublikowano: 02-04-2009, 00:00

Emilia Osewska — Mądry

dyrektor British Airways w Polsce

Branża lotnicza znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W zeszłym roku upadłość ogłosiło już około 30 linii, a będzie ich więcej. Ceny ropy będą w tym roku niższe od tych z 2008 r., ale wielu przewoźnikom zaledwie wyrówna to straty poniesione na niekorzystnych kontraktach na zakup paliwa. Na naszą niekorzyść działają również wahania kursów walut, np. linie British Airways roczny rachunek za paliwo płacą w dolarach, więc niekorzystny kurs funta do dolara znacznie podnosi koszty.

Wiele zależy m.in. od tego, jak dalece pasażerowie będą musieli ograniczać koszty podróży i jak będą się kształtowały rynki regionalne, które rozwijając się w różnym tempie mogą powodować różny popyt na przewozy. Dlatego w najbliższych miesiącach ceny biletów lotniczych będą się wahać. Taka sytuacja potrwa co najmniej 2 lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu