Tak to widzę: Przedświąteczna mobilizacja

MIB
opublikowano: 14-04-2011, 00:00

Tomasz Cegielski

dyrektor biznesu lądowego, Schenker

Zbliżający się "bardzo długi weekend", wynikający z bliskości Świąt Wielkanocy i przerwy majowej, to ciekawe wyzwanie logistyczne dla całej branży TSL oraz jej klientów. W krótkim czasie wzrasta liczba przewożonych towarów przy ograniczonych zasobach pracowników po stronie nadawców i odbiorców przesyłek, którzy korzystają z wolnych dni.

W tym napiętym terminie kluczową rolę odgrywa utrzymanie ciągłości dostaw, aby towary znalazły się na półkach sklepowych i były dostępne dla finalnych odbiorców. W praktyce oznacza to pełną mobilizację operatora i jego dostawców — przewoźników i kurierów. Aby zdać ten trudny egzamin przed swoimi klientami, oprócz rozbudowanej sieci dostaw, dobrze ustawionych procesów, systemów i zasobów, trzeba się do niego solidnie przygotować i zadbać o dobrą komunikację w ramach łańcucha dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy