Tak to widzę Rozchwiany rynek się uspokaja

MIB
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

Arkadiusz Nowiński

prezes Volvo Auto Polska

Jesień jest dla wielu firm okresem zamykania planów i momentem realnej oceny przyszłorocznych perspektyw. Dane dotyczące sprzedaży samochodów osobowych w październiku nie napawają optymizmem. To jeden z gorszych miesięcy dla branży. Wyjątkiem jest segment premium, w którym od początku roku sprzedaż sukcesywnie rośnie. W przypadku Volvo był to nawet najlepszy miesiąc tego roku — zanotowaliśmy aż 69 proc. wzrostu.

Jednocześnie aktualne prognozy analityków dotyczące przyszłorocznej pozycji złotego są na tyle rozbieżne, że przedsiębiorcom trudno oszacować przychody i wydatki. W przypadku branży samochodowej ma to o tyle znaczenie, iż dealerzy rozpoczęli już zbieranie zamówień na rok 2010. Wierzę, że pozytywny wpływ na rynek może mieć decyzja rządu podtrzymująca możliwość odliczania podatku VAT od paliw i pojazdów ciężarowych. Szacuje się, iż w Polsce sprzedano w tym roku już kilkanaście tysięcy samochodów z kratką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane