Takata staniała o 69 proc. po uwolnieniu handlu akcjami

opublikowano: 28-06-2017, 06:45
aktualizacja: 28-06-2017, 06:46

Takata, japoński producent wadliwych poduszek powietrznych, który ogłosił w poniedziałek bankructwo, jest najtańszy w historii po tym jak giełda w Tokio pozwoliła znów bez ograniczeń handlować akcjami spółki.

Kurs Takaty spadał w środę nawet o 69 proc. Od 16 czerwca, kiedy media poinformowały o zamiarze ogłoszenia bankructwa spółki, jej wartość rynkowa spadła o 91 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Bankructwo Takaty, największe w historii japońskich spółek, to skutek ponad 10 mld USD kosztów szkód spowodowanych przez wadliwe poduszki powietrzne firmy. Niewłaściwe działanie poduszek Takaty miało przyczynić się do śmierci w wypadkach co najmniej 17 osób.

Upadłość Takaty oznacza koniec działającej od 84 lat firmy, która zaczynała jako producent tekstyliów i dostawca spadochronów dla japońskiej armii podczas II Wojny Światowej. Takata weszła na giełdę w 2006 roku, a najwyższy kurs jej akcji wynosił 5160 JPY. W środę notowano je po 35 JPY. Spółka wyjdzie z giełdy 27 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Takata staniała o 69 proc. po uwolnieniu handlu akcjami