Talex nieśmiało rośnie

Piotr Wiśniewski
04-07-2005, 00:00

W maju kurs Talexu znalazł twarde wsparcie przy 9 zł. Choć notowania spółki nie rosną zbyt dynamicznie, ale za to poziom dziennych obrotów jest znacznie wyższy niż w ostatnich miesiącach.

Od dłuższego czasu Talex porusza się w trendzie spadkowym, który znajduje swoje uzasadnienie w wynikach finansowych. Pierwszy kwartał był dla spółki fatalny, ale w dalszej części roku, licząc już od drugiego kwartału, ma nastąpić poprawa. Ponadto firma zamierza zwiększać sprzedaż eksportową oraz deklaruje przeznaczanie co rok 30 proc. zysku na dywidendę. Nie wiadomo, czy uda się zrealizować te założenia, ale sądząc po zachowaniu kursu i obrotach, rozpoczyna się akumulacja papierów Talexu. Biorąc pod uwagę skalę działalności, ryzyko, że wyniki spółki nie będą stabilne, jest jednak duże. Dla- tego też z ewentualnymi decyzjami inwestycyjnymi należy poczekać do publikacji wyników za II kwartał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Talex nieśmiało rośnie