Tania pożyczka na rozkręcenie biznesu

  • Marta Bellon
opublikowano: 21-08-2014, 00:00

Mieszkańcy Śląska, którzy planują zostać przedsiębiorcami, mają teraz szansę na finansowe i merytoryczne wsparcie.

Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego (GARR) chce ułatwić mieszkańcom województwa śląskiego start w biznesie. Razem z Funduszem Górnośląskim oferuje nisko oprocentowane pożyczki na założenie działalności gospodarczej w ramach projektu pod hasłem „Rozpocznij działalności — pożyczymy ci sukcesu”, uruchomionego dzięki unijnym funduszom.

Po finansowe wsparcie mogą sięgnąć osoby zamieszkałe na terenie województwa śląskiego, które w ciągu ostatniego roku nie miały zarejestrowanej działalności gospodarczej. Pożyczyć można od 10 tys. zł do 50 tys. zł, a oprocentowanie wynosi 1 proc. Pożyczkobiorcy mają na spłatę 60 miesięcy.

Pieniądze mogą przeznaczyć na cele inwestycyjne, obrotowe lub inwestycyjno-obrotowe: zakup nieruchomości, budowę, rozbudowę, adaptację lub remont budynków, w tym budowli produkcyjnych, usługowych i handlowych, kupno maszyn, urządzeń, środków transportu, oprogramowaniainformatycznego i licencji, surowców, materiałów, towarów i produktów związanych z planowaną działalnością, zakup usług oraz na promocję, o ile wydatki promocyjne nie stanowią jedynego celu pożyczki. Firma, którą założy pożyczkobiorca, również musi zostać zarejestrowana na terenie województwa śląskiego.

Każdy z beneficjentów projektu jeszcze przed rejestracją działalności będzie mógł wziąć udział w szkoleniu z podstaw zakładania firmy, a także skorzystać z indywidualnego doradztwa.

Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły, aby się zgłosić, należy wysłać formularzdostępny na stronie internetowej projektu: pozyczymy.garr.pl na adres górnośląskiej agencji, a wniosek o pożyczkę należy złożyć w Funduszu Górnośląskim. Rozmowy kwalifikacyjne uczestników i spotkanie doradcze odbywają się w Katowicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu