Czytasz dzięki

Tanie linie w zimie najczęściej będą latać z Polski do Londynu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-08-2005, 12:02

- Tanie linie lotnicze, obsługujące połączenia do i z Polski, zaoferują w rozkładzie zimowym od jednego do kilkunastu połączeń tygodniowo z największymi europejskimi miastami. Do najczęściej oferowanych połączeń należą loty z polskich miast do Londynu - wynika z informacji przedstawicieli przewoźników.

- Tanie linie lotnicze, obsługujące połączenia do i z Polski, zaoferują w rozkładzie zimowym od jednego do kilkunastu połączeń tygodniowo z największymi europejskimi miastami. Do najczęściej oferowanych połączeń należą loty z polskich miast do Londynu - wynika z informacji przedstawicieli przewoźników.

    Sezon zimowy w liniach lotniczych zaczyna się w końcu października i trwa do końca marca.

    Tanie linie oferują na ogół bilet tym tańszy, im wcześniej jest wykupiony, różnice w cenach mogą też wiązać się z popytem na dany lot. Linie te często latają nie na lotniska położone na terenie lub w bezpośrednim pobliżu wielkich miast, ale na lotniska położone dalej, nawet w odległości kilkudziesięciu kilometrów od dużych aglomeracji - nazwy lotnisk podajemy w nawiasach.

    Wizz Air oferuje obecnie loty z i do Katowic, Gdańska, Warszawy i Poznania. Najwięcej lotów z polskich miast jest do Londynu (na lotnisko Luton). Podobnie będzie w sezonie zimowym. Z Warszawy do Londynu będzie można polecieć Wizz Air-em 13 razy w tygodniu, z Gdańska 10 razy w tygodniu, z Katowic 11 razy, a z Poznania 4 razy.

    Wizz Air poleci też zimą z Warszawy do Paryża (Beauvais), Malmo, Sztokholmu (Skavsta), Brukseli (Charleroi), Kaunas, Frankfurtu (Hahn) - 6 razy w tygodniu, do Liverpoolu (4 razy w tygodniu) i Dortmundu (5 razy w tygodniu).

    Z Gdańska, oprócz Londynu, Wizz Air poleci do Dortmundu (6 razy w tygodniu) i Sztokholmu (Skavsta) - 4 razy w tygodniu; natomiast z Katowic do Liverpoolu (3 razy w tygodniu), Dortmundu (11 razy w tygodniu) oraz 4 razy w tygodniu do Sztokholmu (Skavsta), Mediolanu (Bergamo), Rzymu (Ciampino), 6 razy w tygodniu do Frankfurtu (Hahn), 5 razy w tygodniu do Paryża (Beauvais) i 3 razy w tygodniu do Amsterdamu.

    Tani przewoźnik LOT-u, Centralwings, w zimie będzie latał z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Z Katowic będzie można polecieć 3 razy w tygodniu do Dublina, Hanoweru, Kolonii (Bonn), natomiast z Krakowa 7 razy w tygodniu będzie można lecieć do Londynu (Gatwick), a 3 razy w tygodniu do Rzymu (Ciampino).

    Z Warszawy Centralwings poleci do Bolonii, Edynburga, Mediolanu (Malpensa), Rzymu (Ciampino), Shannon - 3 razy w tygodniu, 1 raz w tygodniu do Grenoble, 4 razy w tygodniu do Hanoweru oraz 2 razy w tygodniu do Lizbony i 10 razy w tygodniu do Londynu (Gatwick). Z Wrocławia do Dublina i do Mediolanu przewoźnik planuje 3 loty w tygodniu.

    Sky Europe zimą poleci z Warszawy do Paryża (Orly), Londynu (Stansted), Bratysławy - 6 razy w tygodniu, 5 razy w tygodniu do Rzymu (Fiumicino) i Mediolanu (Bergamo) oraz raz w tygodniu do Salzburga.

    Z Krakowa przewoźnik zaplanował 6 lotów tygodniowo do Paryża (Orly), 7 lotów tygodniowo do Londynu (Stansted) oraz po 3 loty tygodniowo do Manchesteru, Amsterdamu i Dublina, 4 loty do Mediolanu (Bergamo) i 5 lotów tygodniowo do Rzymu (Fiumicino).

    Sky Europe oferuje również połączenia - 2 razy w tygodniu - z Londynu (Stansted) z Popradem na Słowacji, skąd jest komunikacja z Zakopanem.

    Ryanair w sezonie zimowym będzie 2 razy dziennie latać do Londynu (Stansted) z Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy oraz z Krakowa. Do Frankfurtu-Hahn będzie można polecieć cztery razy w tygodniu z Gdańska i trzy razy w tygodniu z Rzeszowa. Trzy razy w tygodniu Ryanair będzie latał z Krakowa do Glasgow (Prestwick).

    Easy Jet nie zapowiada większych zmian w zimowym rozkładzie lotów. Nie przybędzie nowych połączeń, natomiast zmienione zostaną godziny lotów, a także zmniejszy się liczba połączeń z Krakowa do Berlina do 5 tygodniowo.

    Obecnie z Warszawy do Londynu (Luton) Easy Jet oferuje 12 połączeń tygodniowo, a z Krakowa do Londynu (Luton) 7 połączeń tygodniowo oraz po 6 połączeń tygodniowo z Krakowa do Dortmundu i do Berlina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane