Tanie połączenie z Gdańska do Kopenhagi najbardziej popularne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-10-2005, 15:12

Najbardziej popularnym tanim połączeniem lotniczym z Gdańska jest lotnisko w Luton (Wlk. Brytania), ale najwięcej pasażerów nadal korzysta z połączenia "tradycyjnego" samolotami SAS do Kopenhagi - poinformował PAP w środę kierownik działu marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Adam Skonieczny.

Najbardziej popularnym tanim połączeniem lotniczym z Gdańska jest lotnisko w Luton (Wlk. Brytania), ale najwięcej pasażerów nadal korzysta z połączenia "tradycyjnego" samolotami SAS do Kopenhagi - poinformował PAP w środę kierownik działu marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Adam Skonieczny.

Z danych lotniska wynika, że po 9 miesiącach 2005 roku z połączenia lotniczego z Gdańska do Frankfurtu skorzystało o 17 proc. więcej pasażerów, niż w tym samym okresie 2004 r. Wzrost przewozów odnotowano także w połączeniach międzynarodowych do Monachium i Kopenhagi oraz w krajowych do Warszawy.

Z połączenia do Warszawy w ciągu 9 miesięcy skorzystało niemal 150 tys. pasażerów, z linii do Kopenhagi ponad 91 tys. pasażerów, a z połączenia do Londynu ponad 85 tys. osób.

Szybko wzrasta też liczba sób podróżujących z Gdańska do portu w Dortmundzie. W listopadzie 2004 roku, gdy uruchamiano to połączenie, przewieziono nieco ponad 1 800 pasażerów, a już we wrześniu 2005 roku było ich niemal 5 tysięcy.

Ogółem z usług linii lotniczych operujących z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy w ciągu 9 miesięcy skorzystało ponad 480 tys. pasażerów. W stosunku do pierwszych 9 miesięcy roku 2004 oznacza to wzrost o 41 proc. - wówczas z lotniska skorzystało blisko 343 tys. pasażerów.

Tegoroczny sezon wakacyjny zaowocował też niemal 70-proc. wzrostem przewozów nieregularnych, przede wszystkim realizowanych w ramach turystycznych lotów czarterowych do miejscowości wypoczynkowych w Europie Południowej oraz Turcji i Afryce Północnej. Łącznie w ruchu nieregularnym w ciągu 9 miesięcy lotnisko obsłużyło 32,5 tys. pasażerów.

Port lotniczy w Gdańsku zapowiada na jesieni nowe połączenia lotnicze do Londynu (Ryanair), Sztokholmu (Wizz Air), Oslo (Norwegia Air) i Frankfurtu Hahn (Ryanair). Nowe połączenie do Kolonii/Bonn od wiosny 2006 ogłosił Germanwings.

W ciągu 9 miesięcy 2005 roku w gdańskim porcie lotniczym obsłużono 2 577 ton ładunków - o 9 proc. więcej niż w tym samym okresie 2004 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane