Tanieją akcje Krosna bez prawa poboru

ASZ
opublikowano: 13-11-2007, 15:07

Do rzadkości należą sytuacje, by pierwszego dnia bez prawa poboru akcje danej spółki taniały. Zwykle mocno drożeją. Ale nie walory spółki kierowanej przez Jacka Sołtysa.

Z ponad 6-proc. "minusem" akcje producenta szkła gospodarczego ciągną się w tyle stawki spółek pod względem dziennej stopy zwrotu.

Wczoraj był ostatni dzień, w którym inwestorzy mogli nabyć prawo do kupna akcji nowej emisji Krośnieńskich Hut Szkła. Na dzisiejszej sesji akcje pozbawione są prawa poboru (PP), giełda skorygowała kurs odniesienia do poziomu 4,83 zł.

Tylko na początku sesji gracze próbowali podciągnąć kurs wyżej, ale siły skończyły się na poziomie 4,90 zł. Na półmetku dnia za jedną akcję płacono już 40 groszy mniej. Z emisji 12-12,6 mln akcji serii D, planowanej na I półrocze 2008 r., Krosno chce pozyskać 6-6,3 mln zł. Cenę emisyjną ustalono na 0,50 zł. Aby kupić jedną "nową" akcję, do wczoraj trzeba było być posiadaczem dwóch "starych" walorów. Dziś już nie.

Za pieniądze pozyskane z kieszeni akcjonariuszy, Krosno zinformatyzuje grupę kapitałową. Ma to doprowadzić do efektywniejszego zarządzania zasobami, obniżenia kosztów i usprawnienia procesów decyzyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane