Tanieją benzyna i olej napędowy z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
01-06-2006, 20:56

PKN Orlen obniża od piątku, 2 czerwca, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 8 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 10 zł i oleju napędowego o 8 zł na tysiąc litrów.

PKN Orlen obniża od piątku, 2 czerwca, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 8 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 10 zł i oleju napędowego o 8 zł na tysiąc litrów.

Powodem obniżki jest spadek notowań ropy naftowej i produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw - poinformowała PAP w czwartek Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu.

O terminie i wielkości korekty cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - zarówno w przypadku benzyny jak i oleju napędowego może to być spadek około 1 gr  na litrze.

W tym roku będzie to 37. obniżka cen benzyny i 42. obniżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie benzyna drożała tam 63, a olej napędowy 35 razy.

Od piątku hurtowe ceny paliw w płockim koncernie wynosić będą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 176 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 222 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 2 tys. 996 zł za tysiąc litrów; olej napędowy miejski Standard 25, Super - 3 tys. 036 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził w czwartek, 1 czerwca. W wyniku tej decyzji zdrożały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 15 do 16 zł, a olej napędowy o 11 zł na tysiąc litrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Tanieją benzyna i olej napędowy z PKN Orlen