Tanieje benzyna z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-10-2005, 11:00

PKN Orlen obniżył w piątek, 21 października, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 36 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 41 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie uległy zmianie - poinformował płocki koncern w komunikacie.

PKN Orlen obniżył w piątek, 21 października, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 36 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 41 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie uległy zmianie - poinformował płocki koncern w komunikacie.

Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej benzyna może stanieć ok. 4 grosze na litrze. Ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

W tym roku będzie to 47. obniżka cen benzyny w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to drożało 65 razy. W przypadku cen oleju napędowego spółka wprowadziła od początku roku 56 podwyżek i 39 obniżek.

Od piątku hurtowe ceny benzyny w PKN Orlen wynoszą: bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 10 zł za tysiąc litrów; bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 924 zł za tysiąc litrów.

Nie zmieniają się hurtowe ceny orlenowskiego oleju napędowego: Ekodiesel - 3 tys. 13 zł za tysiąc litrów; Standard 25, Super - 3 tys. 33 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw płocki koncern wprowadził w czwartek, 20 października. W wyniku tej decyzji o 54 zł na tysiąc litrów, czyli ok. 5 groszy na litrze, staniał olej napędowy. Nie zmieniły się natomiast ceny benzyny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane