Tanieje benzyna z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-10-2005, 18:21

PKN Orlen obniża od soboty, 29 października, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 57 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 82 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała PAP w piątek Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu.

PKN Orlen obniża od soboty, 29 października, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 57 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 82 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała PAP w piątek Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu.

"Powodem obniżki jest spadek notowań benzyny na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała PAP Karpińska.

Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej benzyna może stanieć w zależności od gatunku około 6-8 gr na litrze - ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

W tym roku będzie to 49. obniżka cen benzyny w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to drożało tam 67 razy. W przypadku cen oleju napędowego spółka ta wprowadziła od początku roku 59 podwyżek i 41 obniżek.

Od soboty hurtowe ceny benzyny w PKN Orlen wynosić będą: bezołowiowa Super Plus 98 - 2 tys. 891 zł za tysiąc litrów, bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 855 zł za tysiąc litrów.

Nie zmieniają się hurtowe ceny orlenowskiego oleju napędowego, które wynoszą nadal: Ekodiesel - 3 tys. 013 zł za tysiąc litrów, Standard 25, Super - 3 tys. 033 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw płocki koncern wprowadził w piątek, 28 października. W wyniku tej decyzji zdrożały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 58-63 zł na tysiąc litrów, czyli około 6 gr na litrze, a olej napędowy o 41 zł na tysiąc litrów, czyli około 4 gr na litrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane