Tanieje olej napędowy z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-07-2005, 19:18

PKN Orlen obniża od piątku, 15 lipca, hurtowe ceny oleju napędowego o 22 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny nie ulegną zmianie - poinformowała PAP w czwartek Agnieszka Cybulska-Nosal z biura prasowego płockiego koncernu.

PKN Orlen obniża od piątku, 15 lipca, hurtowe ceny oleju napędowego o 22 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny nie ulegną zmianie - poinformowała PAP w czwartek Agnieszka Cybulska-Nosal z biura prasowego płockiego koncernu.

    "Powodem obniżki jest spadek notowań produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała PAP Cybulska-Nosal. Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej olej napędowy może stanieć około 2 gr na litrze - ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

    W tym roku będzie to 21. obniżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to drożało tam 36 razy. W przypadku cen benzyny płocki koncern wprowadził od początku roku 44 podwyżki i 24 obniżki.

    Od piątku hurtowe ceny oleju napędowego w PKN Orlen wynosić będą: Ekodiesel - 2 tys. 954 zł za tysiąc litrów; Standard 25, Super - 2 tys. 974 zł za tysiąc litrów.

    Nie zmieniają się hurtowe ceny orlenowskiej benzyny, które wynoszą nadal: bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 483 zł za tysiąc litrów; bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 223 zł za tysiąc litrów;  Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził w czwartek, 14 lipca. W wyniku tej decyzji o 81 zł na tysiąc litrów, czyli około 8 gr na litrze, zdrożał tam olej napędowy. Ceny benzyny nie uległy zmianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tanieje olej napędowy z PKN Orlen