Tanieje olej napędowy z PKN Orlen

(Tadeusz Stasiuk)
24-10-2006, 18:39

PKN Orlen obniża od środy, 25 października, hurtowe ceny oleju napędowego o 75 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny w koncernie nie ulegają zmianie.

PKN Orlen obniża od środy, 25 października, hurtowe ceny oleju napędowego o 75 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny w koncernie nie ulegają zmianie.

Powodem obniżki cen oleju napędowego jest tendencja spadkowa tych produktów na międzynarodowych giełdach paliw - poinformowała PAP we wtorek Beata Karpińska z biura prasowego spółki.

O terminie i wielkości korekty cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - tym razem może to być spadek o około 8 groszy na litrze oleju napędowego.

Od środy hurtowe ceny oleju napędowego w PKN Orlen wynosić będą: Ekodiesel - 2 tys. 901 zł za tysiąc litrów; olej napędowy miejski Standard 25, Super - 2 tys. 941 zł za tysiąc litrów.

Nie zmieniają się hurtowe ceny orlenowskiej benzyny, które wynoszą: bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 810 zł za tysiąc litrów; bezołowiowa Super Plus 98 - 2 tys. 835 zł za tysiąc litrów.

W tym roku będzie to 85. obniżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to drożało 80 razy. W przypadku cen benzyny płocki koncern wprowadził od początku roku 99 podwyżki i 86 obniżek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tanieje olej napędowy z PKN Orlen