Tanieje ropa naftowa na giełdzie w Nowym Jorku

PAP
28-08-2012, 08:34

Notowania ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają, to wynik mniejszych obaw o wpływ tropikalnego sztormu Isaac na dostawy ropy z Zatoki Meksykańskiej - podali we wtorek maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 13 centów, do 95,34 dol.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje o 1 centa więcej, czyli 112,27 dol. za baryłkę.

Huragan Isaac posuwa się w kierunku stanów Alabama, Missisipi i Luizjana na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej. Trwają tam przygotowania do walki z żywiołem.

"Wygląda jednak na to, że Isaac nie spowoduje większych szkód urządzeń naftowych w Zatoce Meksykańskiej" - mówi Ric Spooner, główny analityk giełdowy w CMC Markets w Sydney.

W poniedziałek ropa na NYMEX w USA staniała o 68 centów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Tanieje ropa naftowa na giełdzie w Nowym Jorku