Taniocha szkodzi jakości

KAP
opublikowano: 25-09-2009, 05:49

Cenowa walka może fatalnie wpłynąć na terminowość i jakość budowanych dróg — ostrzega Tebodin.

Firmy wykonawcze budujące drogi od miesięcy skarżą się na wyniszczającą wojnę cenową, ale jednocześnie często same biorą w niej udział. Niskie ceny ofert bolą jednak nie tylko wykonawców. Przed skutkami taniochy przestrzegają także firmy projektowe.

"Wybierając firmę, która w przetargu zaoferowała bardzo niską cenę, ryzykujemy że koszty błędów i nieterminowości będą wielokrotnie większe, niż korzyści z bardzo niskiej ceny" — przestrzegła w informacji prasowej firma Tebodin SAP-Projekt, która zajmuje się projektowaniem, nadzorem i zarządzaniem inwestycjami budowlanymi. Podczas konferencji prasowej szefowie firmy wykazali się już większą poprawnością polityczną. Podkreślali, że to wzrost konkurencji ma wpływ na oferowane ceny.

Za największy problem utrudniający szybką realizację inwestycji drogowych uznali liczne społeczne protesty.

— Każdy chce, by budowano drogi, ale nie przez jego podwórko — podkreśla Arno Ruijtenbeck, prezes Tebodinu w Polsce.

Jednym z najtrudniejszych przedsięwzięć firmy w naszym kraju jest projektowanie drogi ekspresowej, która ma połączyć Cieszyn i Bielsko-Białą z północną Polską. Na południu trasa musi ominąć tereny cenne przyrodniczo, ale nie może iść zbyt blisko hitlerowskiego obozu w Oświęcimiu. Trzeba też ją rak zaprojektować tak, by nie budziła kontrowersji mieszkańców. I jeszcze to wszystko muszą zaakceptować urzędnicy — polscy i unijni.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane