Tapicerka do Jaguara z Jarosławia

17-01-2007, 20:30

Amerykański koncern Lear Corporation uruchomi w wynajmowanych przez siebie halach dawnych Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego "Jarlan" w Jarosławiu produkcję ręcznie szytej skórzanej tapicerki do luksusowych samochodów marki jaguar.

Amerykański koncern Lear Corporation uruchomi w wynajmowanych przez siebie halach dawnych Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego "Jarlan" w Jarosławiu produkcję ręcznie szytej skórzanej tapicerki do luksusowych samochodów marki jaguar.

Pozwoli to na dodatkowe zatrudnienie co najmniej 300 osób - poinformowała PAP rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia Zofia Krzanowska.

Obecnie amerykańska firma zatrudnia około 1000 osób, które w pomieszczeniach po upadłym "Jarlanie" przygotowują tapicerkę do kilku popularnych marek samochodów m.in. dla forda. Tapicerka dla jaguara to nowe wyzwanie, wymagające zatrudnienia specjalistów od ręcznego szycia skóry.

Rozszerzenie działalności, zagospodarowanie hal po byłym "Jarlanie i w konsekwencji dodatkowe zatrudnienie kilkuset pracowników stało się możliwe dzięki wyrażeniu zgody przez Radę Miasta Jarosławia na włączenie gruntów położonych na terenie Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego "Jarlan" do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec.

"Cieszę się, że dzięki podjętej przez radnych uchwale w sprawie wyrażenia zgody na włączenie tych gruntów do strefy EURO-PARK Mielec, funkcjonująca w naszym mieście firma Lear Corporation poszerzy swoją działalność i docelowo znajdzie tam zatrudnienie ok. 300 osób" - powiedział PAP burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tapicerka do Jaguara z Jarosławia