Czytasz dzięki

„Tarcza antykryzysowa dla biznesu” – dowiedz się, z jakiej pomocy może skorzystać twoja firma

  • Materiał partnera
opublikowano: 18-06-2020, 11:59

Jakie rozwiązania czekają na firmy dotknięte pandemią COVID-19 w rządowej „Tarczy antykryzysowej” oraz jak najlepiej je wykorzystać? Tego przedsiębiorcy dowiadują się z internetowych bezpłatnych szkoleń prowadzonych od 26 maja br. przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z PARP. Dotychczas odbyło się 11 wideokonferencji, przed nami kolejnych 9.

Za nami półmetek cyklu internetowych spotkań na żywo poświęconych narzędziom z rządowych tarcz: antykryzysowej i finansowej.

W wachlarzu tematów odpowiedź na nurtujące pytania znajdą nie tylko przedsiębiorcy, ale też samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem – mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

10 z 20 konferencji z cyklu „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” to:

  • 10 500 uczestników,
  • 27 zaangażowanych ekspertów,
  • 1 200 min. transmisji,
  • 150 zadanych pytań,
  • 1 300 zapisów na newsletter,
  • prawie 140 tys. wizyt na stronie parp.gov.pl/tarcza.

Już dziś o godz. 13.00 na temat „Ochrony miejsc pracy i wsparcia przedsiębiorców z środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Funduszu Pracy” będą mówili eksperci z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: Paweł Ges z Departamentu Funduszy oraz Justyna Majewska-Łoza, Natalia Karska-Kokot, Agnieszka Majcher-Teleon i Mirosław Przewoźnik z Departamentu Rynku Pracy. 

W kolejnych tygodniach będziemy rozmawiać m.in. o praktycznych rozwiązaniach zapisów zawartych w Tarczy Antykryzysowej, takich jak bon turystyczny; rozwiązaniach oferowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu i ZUS, dopłatach do kredytów dla firm dotkniętych pandemią, Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm oraz ułatwieniach podatkowych.

Dzisiejszy i wszystkie pozostałe webinary (oraz ich zapisy) są dostępne na stronie www.parp.gov.pl/tarcza. Trwają ok. 2 godzin. Uczestnictwo nie wymaga zapisów i rejestracji, wystarczy włączyć player. Pod oknem playera znajduje się formularz pozwalający na przesłanie pytań zaproszonym ekspertom. Pytania można też przesyłać bezpośrednio do prowadzącego spotkania dziennikarza „Pulsu Biznesu” Pawła Sołtysa, na adres p.soltys@pb.pl.

Partnerami cyklu „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” jest jedenaście instytucji odpowiedzialnych za wszystkie obszary pomocy dla firm, m.in.: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Eksperci z tych instytucji prezentują podczas każdego webinarium szczegóły przygotowanych przez rząd rozwiązań osłonowych i informacje o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią. 

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram webinariów znajduje się na: www.parp.gov.pl/tarcza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane