Tarczyński zerwał z wykonawcą umowę na rozbudowę zakładu produkcyjnego

ISBnews
01-07-2014, 18:35

Tarczyński odstąpił od umowy z Przedsiębiorstwem Techniczno Budowlanym Nickel sp. z o.o. na rozbudowę zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Ujeźdźcu Małym, podała spółka. Umowa ulega rozwiązaniu z dniem 14 lipca 2014 r.

"Podstawą do odstąpienia od umowy jest fakt, że wykonawca bez rozsądnego usprawiedliwienia, w sposób trwały i nie rokujący poprawy uchyla się od prowadzenia robót zgodnie z postanowieniami umowy. Naruszenie umowy miało miejsce pomimo wielokrotnych pism i wezwań o przyspieszenie i poprawę jakości prac, a także mimo zaproponowanych wykonawcy zmian do umowy stwarzających możliwość naprawy powstałych naruszeń" - czytamy w komunikacie.

Przedmiotem umowy była realizacja projektu wykonawczego i rozbudowa zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Ujeźdźcu Małym. Wykonawca był zobowiązany do ukończenia całości robót oraz – przy współudziale spółki – do uzyskania pozwolenia na użytkowanie w zakresie umożliwiającym użytkowanie przedmiotu umowy, podano także.

"Terminowa realizacja inwestycji ma dla spółki znaczenie kluczowe, w związku z zawartą z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umową na dofinansowanie projektu rozbudowy zakładu, gdyż jednym z warunków otrzymania dotacji w kwocie 14,4 mln zł jest terminowe uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. W ocenie zarządu spółki kontynuacja współpracy z PTB Nickel stwarzała istotne ryzyko niedotrzymania daty ukończenia, co w konsekwencji mogłoby spowodować utratę dotacji" - czytamy dalej.

Intencją emitenta jest dokończenie procesu inwestycyjnego w przewidzianym terminie do 25 października 2014 roku umożliwiającym otrzymanie dofinansowania, przy zachowaniu wymaganej jakości robót. W tym celu Tarczyński SA zobowiązał wykonawcę do przekazania w drodze cesji wszystkich umów z podwykonawcami zatrudnionymi aktualnie na placu budowy, lub których zatrudnienie było przewidziane dla potrzeb realizacji umowy oraz umów z projektantami i dzierżawcami sprzętu.

"Dokończenie procesu inwestycyjnego nastąpi w oparciu o użycie dóbr oraz dokumentacji wykonawcy, zaś koordynacja prac podwykonawców zostanie powierzona firmie Fach-Invest, dotychczas pełniącej rolę managera projektu" - podsumowano.

Grupa Tarczyński posiada trzy zakłady produkcyjne. Zakład zlokalizowany w Ujeźdźcu Małym o wydajności ok. 70 ton na dobę (jest jednym z najnowocześniejszych zakładów wędliniarskich w Europie), zakład w Sławie o wydajności dobowej ok. 40 ton i zakład w Bielsku-Białej o wydajności dobowej ok. 30 ton.

Tarczyński jest wiodącym producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Grupa produkuje ok. 500 wyrobów mięsno-wędliniarskich. Strategicznym obszarem działalności jest segment produktów premium. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w czerwcu 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tarczyński zerwał z wykonawcą umowę na rozbudowę zakładu produkcyjnego