Targi Kolejowe TRAKO ruszają we wtorek

Materiał partnera
opublikowano: 25-09-2017, 11:41
aktualizacja: 25-09-2017, 11:44

Andrzej Kasprzak
Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich SA

Już trzecią dekadę Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Grupa PKP organizują drugie pod względem wielkości i znaczenia (po InnoTrans w Berlinie) targi poświęcone branży kolejowej i tramwajowej w Europie.

W tym roku gdańskie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO gości rekordową liczbę 700 wystawców z 25 krajów, w tym pawilony narodowe: Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii, niemieckich landów— Berlina i Brandenburgii, Saksonii, Badenii Wirtembergii oraz misje handlowe Brukseli i Walonii. Uczestnicy targów to zarówno firmy o zasięgu międzynarodowym jak i czołówka największych polskich firm z branży kolejowej i tramwajowej, w tym prywatni i samorządowi przewoź- nicy oraz dostawcy technologii dla kolei i taboru. Swoją ofertę wystawcy zaprezentują na 30 tys. m. kw. powierzchni wystawienniczej oraz 1 000 metrach torów do ekspozycji taboru oraz maszyn i urządzeń torowych największych w Polsce i Europie producentów (m.in. Newag, Pesa, Siemens, Solaris czy Stadler Polska).

Spodziewamy się, że targi TRAKO odwiedzi kilkanaście tysięcy gości. Targi TRAKO są miejscem spotkań firm z branży kolejowej i tramwajowej: organizatorów i przewoźników, dostawców technologii, producentów, dystrybutorów, ekspertów oraz inwestorów. To również platforma dyskusji, wymiany doświadczeń i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla infrastruktury, systemu zarządzania transportem i technologii wyposażenia taboru. Podczas ponad 40 wydarzeń: debat, seminariów, konferencji i prezentacji w międzynarodowym gronie poruszane będą najbardziej aktualne, priorytetowe dla branży tematy.

W ramach po raz pierwszy organizowanego przez nas Dnia Kariery (piątek, 29 września) wystawcy Targów TRAKO będą prezentowali oferty pracy, staży i praktyk. Zamierzeniem Rady Programowej Targów TRAKO, organizatora tego projektu, jest stworzenie możliwości bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji czy studiów doktoranckich. Czterodniowe targi TRAKO to także święto dla miłośników Świata Małej Kolei — czyli zminiaturyzowanych modeli prezentujących osiągnięcia w branży kolejowej. Dodam również, że wystawcy i organizatorzy Targów TRAKO od lat organizują akcję charytatywną TRAKO DZIECIOM. W tym roku beneficjentem akcji są podopieczni Fundacji „Dr Clown”.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TARGÓW WWW.TRAKOTARGI.PL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Targi Kolejowe TRAKO ruszają we wtorek