Tarnów kończy pisać prospekt

ABT
opublikowano: 07-02-2008, 00:00

W marcu prospekt

W marcu prospekt

ZA Tarnów trafi do nadzoru.

Inwestorzy giełdowi będą

mogli objąć do 40 proc.

akcji w podwyższonym

kapitale spółki.

25 lutego walne Zakładów Azotowych (ZA) Tarnów podejmie uchwałę o podwyższeniu kapitału spółki w drodze publicznej emisji akcji z ograniczeniem prawa poboru dla dotychczasowych udziałowców. Obecnie właścicielem 80 proc. akcji Azotów jest Nafta Polska (NP) należąca w 100 proc. do skarbu państwa.

Debiut giełdowy Tarnowa ma nastąpić w czerwcu.

— Zarząd rekomenduje walnemu minimalną i maksymalną wartość emisji. Szczegółowo zostanie to określone w prospekcie emisyjnym. Wiele będzie zależało od sytuacji na rynku finansowym i decyzji walnego — mówi Jerzy Jurczyński, rzecznik ZA Tarnów.

Kapitał zakładowy Tarnowa wynosi 120 mln zł. Po podwyższeniu jego wartość wzrośnie o 48 mln zł, do 168 mln zł, lub o 80 mln zł, do 200 mln zł. Do obrotu trafi od 9,6 mln albo 16 mln akcji serii B o wartości nominalnej 5 zł.

Prace nad prospektem Tarnów zakończy w najbliższych dniach, tak by w drugiej połowie marca dokument mógł trafić do Komisji Nadzoru Finansowego.

— Po podwyższeniu kapitału spółki, nawet o maksymalną wartość, udział Nafty Polskiej będzie wynosił 51 proc. — zaznacza Jerzy Jurczyński.

Azoty nie chcą jeszcze ujawnić, na jaki zastrzyk gotówki liczą. Głębokie spadki indeksów giełdowych sprawiają, że o optymistyczne prognozy jest trudno. Potrzeby inwestycyjne spółki są duże, sięgają setek milionów złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy