Tasowanie w akcjonariacie

Kamil Zatoński
opublikowano: 21-11-2006, 00:00

Już czwartą sesję z rzędu trwała ożywiona wymiana pakietów akcji Elektrobudowy. Wczoraj w jednej umówionej transakcji właściciela zmieniło blisko 50 tys. walorów, co stanowi 1,2 proc. kapitału zakładowego. Transakcję zawarto po 96 zł (0,6 proc. wyższą od poprzedniego zamknięcia), wpływ na kurs był więc znikomy. Podobnie było na poprzednich sesjach: w minioną środę, czwartek i piątek, kiedy inwestorzy wymienili pakiety — odpowiednio — 51, 48 i 110 tys. akcji katowickiej firmy.

Na razie nie wiadomo, kto był stroną transakcji. Najbardziej prawdopodobne jest, że przetasowania dotyczą papierów posiadanych przez inwestorów instytucjonalnych, wyjątkowo licznie reprezentowanych w akcjonariacie spółki (łącznie kontrolują ponad połowę głosów na walnym zgromadzeniu), jednak do tej pory żaden z nich nie informował o zmianie stanu posiadania. Pod koniec sierpnia przez rynek przeszła umówiona transakcja na 50 tys. walorów, miesiąc później właściciela w kilkunastu pozaseryjnych transakcjach pakietowych zmieniło 242 tys. akcji. Czy wkrótce poznamy nowego akcjonariusza spółki? Na razie jej kurs bezskutecznie próbuje powrócić do szczytu 100 zł, ustanowionego dwa tygodnie temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu