Tauron Dystrybucja domaga się od giełdowej spółki ponad 7 mln zł

  • DI
opublikowano: 18-03-2021, 09:37

Tauron Dystrybucja domaga się od bydgoskiej spółki Atrem zapłaty kwoty ponad 7,2 mln zł tytułem kary umownej, wynika z czwartkowego komunikatu.

Atrem dostał z Sądu Okręgowego w Legnicy pozew o zapłatę 7.251.574 zł „tytułem kary umownej wynikającej z Umowy o roboty budowlane - Budowa "pod klucz" nowej stacji 110/20/6kV KALINÓWKA wraz z dowiązaniami liniowymi 110kV i 20kV z 8.06.2015 r.”.

- Spółka nie zgadza się z roszczeniem Zamawiającego, bowiem stoi na stanowisku, że naliczenie przez Zamawiającego kary umownej jest bezzasadne i w odpowiedzi na pozew zamierza uzasadnić szczegółowo swoje stanowisko – informuje Atrem.

Przypomina, że w ubiegłym roku wystąpił przeciwko spółce Tauron Dystrybucja z pozwem o wydanie nakazu zapłaty w wysokości 883.140 zł brutto z tytułu niezapłaconego na jego rzecz wynagrodzenia wynikającego z umowy. Sprawa toczy się na etapie postępowania przed Sądem I instancji.

Atrem potrzymuje swoją decyzję z 14 lipca 2020 r. i nadal w związku z roszczeniem Tauron Dystrybucja nie zamierza zawiązywać rezerwy.

- Niemniej Spółka dokonała odpisu części swojej należności wobec Zamawiającego w wysokości połowy roszczenia Spółki (441.570,00 zł) - zgodnie z oceną Zarządu Spółki – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane